Masz konto? Rejestracja


Wątek zamknięty 
Poradnik do moda "jailbreak"

Red

#1

Poradnik

Co to jest jailbreak?

Jailbreak to tryb gry w którym strażnicy kontrolują i utrzymują porządek wśród więźniów, a więźniowie słuchają lub buntują się.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co robić jako więzień?

Kiedy grasz jako więzień, możesz zrobić kilka rzeczy. Możesz uciec od strażników i zbuntować się, albo słuchać strażników i wykonywać rozkazy. Czasami grając jako więzień, możesz odrodzić się z bronią. Są dwie bronie, z którymi możesz się odrodzić: nóż i / lub pistolet 9 mm. Kiedy zdecydujesz się na ucieczkę, będziesz chciał dostać się do zbrojowni lub ukryć się. Zbrojownia to miejsce, w którym znajdują się wszystkie bronie strażników.

Jeśli zdecydujesz się postępować zgodnie z poleceniami strażnika, to prawie na pewno sprawi, że będziesz musiał konkurować na śmierć z innymi więźniami w różnych grach. Zwycięzca zawodów otrzyma zwykle "Ostatnią prośbę", gdy wszyscy zbuntowani więźniowie zginą. Pamiętaj, że automatycznie uważany jesteś za buntownika, jeśli nie przestrzegasz poleceń naczelnika.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co robić jako strażnik?


Jako strażnik pojawiasz się w pomieszczeniu pełnym broni znanej jako zbrojownia, a twoja praca jest prosta, egzekwuj rozkazy naczelnika i utrzymuj porządek i zabijaj zbuntowanych więźniów. Jeżeli widzisz że więzień nie wykonuje poleceń naczelnika lub posiada broń możesz go zabić. Jako strażnik musisz jednak wykonać rozkazy naczelnika.

Aby zostać naczelnikiem po rozpoczęciu rundy musisz nacisnąć "F4", musisz mieć mikrofon do rozmowy ze wszystkimi. Jeżeli naczelnik nie zostanie wybrany przed otwarciem cel więźniów i nie zostaną wydane polecenia, więźniowie mają dzień wolny (FREEDAY)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co robić jako naczelnik?

Jako naczelnik jesteś najważniejszym strażnikiem. Możesz zdecydować, co robią więźniowie i co robią strażnicy. Kiedy jesteś naczelnikiem, możesz wydawać rozkazy więźniom. Jeśli więźniowie nie słuchają twoich poleceń, mogą zostać zabici przez ciebie lub innego strażnika.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zebrać wszystkich więźniów w linii prostej skierowanej w Twoją stronę. Upewnij się, że również powiesz im "bezruch/totalny bezruch", upewniając się, że nie uciekną zaraz po ustawieniu się. Następnie możesz grać w niektóre gry, aż większość zostanie zabita. Jeśli został jeden więzień który się nie zbuntował. Może wybrać ostatnie życzenie dostępne pod klawiszem "f4".


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Słowniczek

-Free day
Dzień wolny, więźniowie mogą robić co chcą (wejście do zbrojowni lub uderzenie strażnika nadal będzie skutkowało śmiercią)


-LR / ostatnia prośba
Ostatni żyjący więzień który się nie zbuntował może wybrać życzenie z listy dostępnej pod klawiszem "F4" lub niestandardowe za zgodą naczelnika. (może dotyczyć tylko następnej rundy)


-FK / Freekill
Jest to bezpodstawne zabicie więźnia.


-Warden / Naczelnik.
Najważniejszy strażnik w więzieniu. Naczelnikiem można będąc strażnikiem i klikając "F4"


-Bezruch
Nie możesz się przemieszczać, skakać, kucać; możesz tylko ruszać kamerą i uderzać pięścią.


-Totalny bezruch
Nie możesz się ruszać, skakać, kucać, ruszać kamerą i bić.


-Pozycja buntu
Nie możesz się ruszać, skakać, stać, zmieniać położenia kamery i bić nożem; musisz kucać i patrzeć się maksymalnie w dół.


-Polecenie do odwołania
Kiedy naczelnik po wydaniu komendy powie "do odwołania" nie możecie zaprzestać wykonywania czynności aż naczelnik nie odwoła wydanej komendy.
np. totalny bezruch do odwołania / zakaz skakania do odwołania.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zabawy

Butelka:
Więźniowie tworzą okrąg, a prowadzący strażnik ustawia się w jego środku;
Więźniowie ustawiają się plecami do środka okręgu a następnie prowadzący strażnik podrzuca broń do góry i odsuwa się od niej, tak aby nie złapać broni;
W tej zabawie ginie więzień, który zostanie wskazany przez lufę broni.

Dyktando - w tej zabawie wygrywa więzień, który pierwszy napisze bezbłędnie (zachowując gramatykę i polskie znaki) podane przez prowadzącego strażnika zdanie.

Jaka to melodia? - w tej zabawie wygrywa więzień, który odgadnie tytuł piosenki puszczonej przez prowadzącego strażnika.

Kulki - w tej zabawie wygrywa więzień, który odgadnie lub będzie najbliższej ilości pocisków pozostałych prowadzącemu strażnikowi w magazynku.

Łamigłówka - w tej zabawie wygrywa więzień, który pierwszy odgadnie łamigłówkę, wymyśloną przez prowadzącego strażnika.

Mam talent - zabawa polega na zaprezentowaniu swojego talentu przed strażnikami.
W tej zabawie giną więźniowie, których talent nie spodoba się strażnikom.

Mistrz klawiatury lub Szybkie paluszki - w tej zabawie wygrywa więzień, który pierwszy napisze bezbłędnie (zachowując polskie znaki) podane przez prowadzącego strażnika słowo.

Ostatnia reakcja - w tej zabawie ginie więzień, który ostatni wykona polecenie (kucnij/podskocz/wstań/obróć się itd.).

Pierwsza reakcja - w tej zabawie więzień który jako pierwszy wykona polecenie otrzymuje jakąś nagrodę.

Quiz - więźniowie muszą odpowiedzieć na pytania, z wybranej przez siebie dziedziny.

Izolatka Jailbreak
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości